Lent 2005 Crews

Cox Str 7 6 5 4 3 2 Bow
Lents
1st VIII
Katie Smith Morgelyn Leizour Lizzie Silcock Katie Smith Victoria Price Julia Kleindienst Lotte Phillips Sarah Large Claire Judkins
Lents
2nd VIII
Amee Devani Jenny Green Natasha Booty Sarah Cunningham Zhanna Oliferova Sally Hubbard Katie Grimditch Laura Cope Wing Ying Chow

Michaelmas 2004 Crews

Cox Str 7 6 5 4 3 2 Bow
Fairbairns
1st VIII
Claire West Willa Straker-Smith Lizzie Silcock Katie Smith Victoria Price Bernadette Symons  Clare Judkins Cynthia Wilson Steph Hebblethwaite
Fairbairns
2nd VIII
Katie Smith Emma Young Amanda Lucas Sarah Cunningham Sarah Phillips Xin Jie Zhao Lotte Phillips Laura Cope Wing Ying Chow

Easter 2004 Crews

Cox Str 7 6 5 4 3 2 Bow
Mays
1st VIII
SJ Thompson Kat Gardiner* Katie Ogden Candice Chinneck* Morgelyn Leizour Bernadette Symons/td>  Tanya Podinovskaia Kathryn Hurrell Verity King
Mays
2nd VIII
Katie Smith Alex Lunoe Elizabeth Silcock Jo McDonnell Laura Middleton Louise Slater Victoria Price Katie Smith Steph Hebblethwaite
Mays
3rd VIII (Finalists)
Katherine Apps Claire Rowbottom Helen Curry Hannah Harvey Maria Yearsley Gabi Suto Claire Middlebrook Melinda Ridgeway Lucy Jones
Mays
4th VIII
Claire West Laura Cope Liuhong Chen Elizabeth Nixey Sophie Matthews Amanda Lancaster Charlotte Holloway Claire Judkins KC O’Brien
Mays
Graduate VIII
Anne Romeo Erin O’Hara Marie O’Connor Eva van Abbe Guadalupe Garcia Laurel Ten Pas Caren Huang Natalie Sheehan Amy Lee

* Previously CUWBC

Lent 2004 Crews

Cox Str 7 6 5 4 3 2 Bow
Lents
1st VIII
SJ Thompson Kathryn Hurrell Morgelyn Leizour Tanya Podinovskaia Elizabeth Silcock Bernadette Symons Amanda Lucas Claire Rowbottom Verity King
Lents
2nd VIII
Katie Smith Clare Judkins Liuhong Chen Katie Smith Laurel ten Pas Louise Slater Steph Hebblethwaite Erin O’Hara Victoria Price
Lents
3rd VIII
Claire West Laura Cope Eva Abbe Jipeng Li Sarah Barker Xin Jie Zhao Kate Manley Alix Harper KC O’Brien
Mays
4th VIII
Isabelle Mortimer Natalie Sheehan Boffin Chan Caren Huang Laura Cookson Joanna Wong Guadalupe Garcia Laura Denton Charlotte Holloway

Michaelmas 2003 Crews

Cox Str 7 6 5 4 3 2 Bow
Fairbairns
1st VIII
SJ Thompson Claire Rowbottom Helen Curry Hannah Harvey Morgelyn Leizour Emma Young Lucy Sullivan Jo McDonnell Kirsty Matthews
Fairbairns
2nd VIII
Katie Smith Alex Lunoe Melinda Ridgway Sabina Deiringer Liu Chen Katie Smith Hope Wolf Clare Judkins Lucy Jones

Easter 2003 Crews

Cox Str 7 6 5 4 3 2 Bow
Mays
1st VIII
SJ Thompson Candice Chinneck* Sarah Quilliam Kathryn Hurrell Morgelyn Leizour Bernadette Symons Hannah Durden Claire Rowbottom Helen Curry
Mays
2nd VIII
Katie Smith Emma Young Tanya Podinovskaia Hannah Harvey Maria Yearsley Alex Lunoe Kirsty Matthews Jo McDonnell Lucy Jones
Mays
3rd VIII (Finalists)
Stevie Upton Katy Ogden Stef Worden Kat Gardiner* Sophie Buckingham Eva Groeneveld / Jess Evans* Amy Krepska Beth Norton Julia Parker
Mays
4th VIII
Claire West Katherine Apps, Lalani Dias, Ruth McKnight, Emer Clifford, Emma Huggins, Liz Purdy, Gabi Suto, Rebecca Handbury
Graduate Boat Claire West Anna Ritchie, Beth Bowers, Helen Bartlett, Julia Selman, Katie Smith, Marie O’Connor, Mona Holmlund, Natalie Sheehan, Mary Chester-Kadwell, Natasha Tasevska, Sabina Deiringer, Yun Ye, Jennifer Beatty

* Previously CUWBC

Lent 2003 Crews

Cox Str 7 6 5 4 3 2 Bow
Lents
1st VIII
Stevie Upton Katy Ogden Stef Worden Kathryn Hurrell Sarah Quilliam Bernadette Symons Tanya Podinovskaia Julia Rapp Rhian Ellis
Lents
2nd VIII
SJ Thompson Beth Norton Lucy Sullivan Hannah Durden Morgelyn Leizour Helen Gilfillian Nicola Olesiuk Claire Rowbottom Helen Curry
Lents
3rd VIII
Claire West Zara Cheng Ema Hardy Emma Young Maria Yearsley Mel Ridgeway Kirsty Matthews Amanda Lancaster Lucy Jones
Lents
4th VIII (order tbc)
Katie Smith Emma Huggins Jo McDonnell Ying Wong Hannah Harvey Elizabeth Purdy Catherine Overed-Sayer Catherine Rang Emily Todd

Michaelmas 2002 Crews

Cox Str 7 6 5 4 3 2 Bow
Fairbairns
1st VIII
Stevie Upton Eva Groeneveld Stef Worden Katy Ogden Sophie Buckingham Kathryn Hurrell Rhian Ellis Lucy Richardson Lucy Manchester
Fairbairns
2nd VIII
Sarah Jane Thompson Lizzie Holden Julia Parker Beth Norton Tanya Podinovskaia Heather Orr Julia Cartwright Yian Chen Julia Rapp
Fairbairns
3rd VIII
Katherine Apps Claire Rowbottom Rhiannon Chapman Lyndsey Hall-Patch Nicola Olesiuik Mary King Lucy Jones Amanda Lancaster Maria Yearsley

Easter 2002 Crews

Cox Str 7 6 5 4 3 2 Bow
Mays
1st VIII
Stevie Upton Kat Gardiner Sophie Keay* Anne Hounsell Stef Worden Bernadette Symons Katy Ogden Eva Groeneveld Amy Krepska
Mays
2nd VIII
Michelle Gowans Lucy Richardson Julia Parker Sarah Glover Rhian Ellis Lydia Kinley Lucy Manchester Mary Parmenter Tanya Podinovskaia
Mays
3rd VIII
Hannah Watson Amanda Lucas Beth Kellam Natasha Calderwood Amanda Bird Gabi Suto Shirley-Anne Viggars Sabine Deiringer Thimali Rajapaksa

* Previously CUWBC

Lent 2002 Crews

Cox Str 7 6 5 4 3 2 Bow
Lents
1st VIII
Becky Hogg Anne Hounsell Amy Krepska Lucy Finlayson Stef Worden Eva Groeneveld Katy Ogden Lucy Richardson Sophie Hayles
Lents
2nd VIII
Stevie Upton Beth Norton Katherine Apps Mary Parmenter Rhian Ellis Bernadette Simons Lucy Manchester Sarah Glover Lucy Yates
Lents
3rd VIII
Enny Choudhury Emer Clifford Natasha Tasevska Alex Lunoe Mona Holmlund Sabine Deiringer Tanya Podinovskaia Gabi Suto Sureena Rusu