Easter 2007 Crews

Cox Str 7 6 5 4 3 2 Bow
Mays
1st VIII
Cat Carter Pip Walters Lucy Greenwood Wing Ying Chow Renee Schalks Tamara Hornik Florence Butler Val Simic Eloise Roberts
Mays
2nd VIII
Maria Alfaradhi Eithne James Beth Bowers Ying Qin Cat Ward Natalie Garland-Collins / Azela Tunku-Aziz Penny Proctor Diana Siclovan Yasmin Al-Asady

Lent 2007 Crews

Cox Str 7 6 5 4 3 2 Bow
Lents
1st VIII
Cat Carter Pip Walters Wing Ying Chow Val Simic Renee Schalks Tamara Hornik Eloise Roberts Julia Kleindienst Florence Butler
Lents
2nd VIII
Maria Alfaradhi Eithne James Beth Bowers Natalie Garland-Collins Polly Keen Sophie Horner / Ying Qin Diana Siclovan Catherine White / Penny Proctor Yasmin Al-Asady
Lents 3rd VIII Doreen Zhu Ying Qin Natalie Read Elpida Papachristodoulou Penny Proctor Azela Tunku Aziz Min Jung Kim Anastasia Solea Ruth Kieran

Michaelmas 2006 Crews

Cox Str 7 6 5 4 3 2 Bow
Fairbairns
1st VIII
Cat Carter Pip Walters Lucy Greenwood / Wing Ying Chow Val Simic Wing Ying Chow / Marie-Claire Mullan Tamara Hornik Eloise Roberts Julia Kleindienst Helen Smyth
Novice Crew (Iceberg) Maria Alfaradhi Jordan Myers Beth Bowers Sophie Horner Renee Schalks Katie Chesover Katherine Huby Diana Siclovan Polly Keen
Novice Crew (Mayday) Zhongbo Chen Eithne James Catherine White Azela Tunku-Aziz Penny Proctor Natalie Garland-Collins Megan Atkinson Natalie Read Florence Butler
Novice Crew (Titanic) Janany Arunachalam Xixi Wang Clara Cheung Ying Qin Xenia Ngwenya Anastasia Solea Ruth Kieran Elpida Papachristodoulou Shuang Ning Chin

Easter 2006 Crews

Cox Str 7 6 5 4 3 2 Bow
Mays
1st VIII
Cat Carter Kathryn Hurrell Morgelyn Leizour Joe Caddick Lizzie Silcock Louise Slater Ivy Owens Katie Smith Wing Ying Chow
Mays
2nd VIII
Zanna Szkachta Val Simic Ivy Owens Steph Stocker Lucy Sullivan Meika Heffner Anna Richie Natalie Sheehan Anne Yu
Mays
3rd VIII (1st Novices)
Lucy Greenwood Claire Fishpool Leika Gooneratne Tamara Hornik Amanda Sears Kat Ward Eloise Roberts Kat Hedley / Annette Jezierska Julia Heaton
Mays
2nd Novices
George Davies (LMBC) Annette Jezierska Amelia Osborn Tanya Allen Lyeanna B-Jones Tamara Hornik Annie Grebenyuk Alice Reed Antonia Roberts

Lent 2006 Crews

Cox Str 7 6 5 4 3 2 Bow
Lents
1st VIII
Andy Wong (FaT) / Helen Thomas (Tit Hall) Donna Etiebet Amelia Osborn Katie Smith Lizzie Silcock Sarah Large Victoria Price Jenny Green Wing Ying Chow
Lents
2nd VIII
Cat Carter Anna Szlachta Ivy Owens Joe Caddick Lucy Greenwood Val Simic Clare Walton Liana Wood Helen Smyth
Lents
3rd VIII
Katie Cunningham Anna Leach Yasmin Al-Asady Jenny Daly Lindsay Stronge Dawn Wheeler Amina Al-Yassin Faezah Godazgar Anne Yu

Michaelmas 2005 Crews

Cox Str 7 6 5 4 3 2 Bow
Fairbairns 1st VIII Andy Wong (FaT) Sarah Large Morgelyn Leizour Donna Etiebet Lizzie Silcock Katie Smith Ivy Owens Jenny Green Wing Ying Chow
Fairbairns Novices (The Black Pearl) Anu Tainwala Anna Szlachta Val Simic Emma Pack Lucy Greenwood Jordan Savage Lindsay Stronge Katharine Haigh Anne Yu
Fairbairns Novices (The Interceptor) Cat Carter Liana Wood Clare Walton Jenny Daly Helen Smyth Dawn Wheeler Denise Law Joe Caddick Pan Pan Wong
Fairbairns Novices (Port Royal) Alice Leung Faezah Godazgar Katie Cunningham Yasmin Al-Asady Amina Al-Yassin Anna Leach Lucy Inkster Jenny Heathcote Stephanie Bernard
Fairbairns Novices (Tortuga) Pascale Matthews Sam Loane Becca Lester Lindsay Cameron Robyn Ellis Arianne Shahvisi Alison Weetch Jess Withey Deborah Deighan

Easter 2005 Crews

Cox Str 7 6 5 4 3 2 Bow
Mays
1st VIII
Claire West Elle Coates Morgelyn Leizour Lizzie Silcock Katie Smith Victoria Price Sarah Large Wing Ying Chow Laura Cope
Mays
2nd VIII
Anne Romeo Jenny Green Lotte Phillips Steph Stocker Zhanna Oliferova Marie O’Connor Penny Anderson Natalie Sheehan Linda Laatikainen
Mays
Finalists VIII
SJ Thompson Kathryn Hurrell Emma Young Laura Middleton Jo McDonnell Hannah Durden Bernadette Symons Kirsty Matthews Clare Judkins

Lent 2005 Crews

Cox Str 7 6 5 4 3 2 Bow
Lents
1st VIII
Katie Smith Morgelyn Leizour Lizzie Silcock Katie Smith Victoria Price Julia Kleindienst Lotte Phillips Sarah Large Claire Judkins
Lents
2nd VIII
Amee Devani Jenny Green Natasha Booty Sarah Cunningham Zhanna Oliferova Sally Hubbard Katie Grimditch Laura Cope Wing Ying Chow

Michaelmas 2004 Crews

Cox Str 7 6 5 4 3 2 Bow
Fairbairns
1st VIII
Claire West Willa Straker-Smith Lizzie Silcock Katie Smith Victoria Price Bernadette Symons  Clare Judkins Cynthia Wilson Steph Hebblethwaite
Fairbairns
2nd VIII
Katie Smith Emma Young Amanda Lucas Sarah Cunningham Sarah Phillips Xin Jie Zhao Lotte Phillips Laura Cope Wing Ying Chow

Easter 2004 Crews

Cox Str 7 6 5 4 3 2 Bow
Mays
1st VIII
SJ Thompson Kat Gardiner* Katie Ogden Candice Chinneck* Morgelyn Leizour Bernadette Symons/td>  Tanya Podinovskaia Kathryn Hurrell Verity King
Mays
2nd VIII
Katie Smith Alex Lunoe Elizabeth Silcock Jo McDonnell Laura Middleton Louise Slater Victoria Price Katie Smith Steph Hebblethwaite
Mays
3rd VIII (Finalists)
Katherine Apps Claire Rowbottom Helen Curry Hannah Harvey Maria Yearsley Gabi Suto Claire Middlebrook Melinda Ridgeway Lucy Jones
Mays
4th VIII
Claire West Laura Cope Liuhong Chen Elizabeth Nixey Sophie Matthews Amanda Lancaster Charlotte Holloway Claire Judkins KC O’Brien
Mays
Graduate VIII
Anne Romeo Erin O’Hara Marie O’Connor Eva van Abbe Guadalupe Garcia Laurel Ten Pas Caren Huang Natalie Sheehan Amy Lee

* Previously CUWBC